Anaokulu Öğrencilerinden Örnek Davranış

07/01/2014
ogrencilerden-hayvanlara-mama-yardimi

Beylikdüzü’nde anaokulu öğrencileri kurdukları turşuları satıp, Beylikdüzü Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ndeki hayvanlara yiyecek bağışladılar.

Anneleri ve öğretmenleri ile birlikte turşu kuran duyarlı anaokulu öğrencileri, turşu kavanozlarının üzerlerini de boyayarak süsledi. Turşuları festival düzenleyerek komşuları ve arkadaşlarına satan çocuklar, elde ettikleri gelirle Beylikdüzü Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ndeki hayvanlara mama bağışladılar.

Aldıkları mamaları kedi ve köpeklere kendi elleri ile yediren öğrenciler, barınaktaki hayvanlarla yakından ilgilendiler ve neşeli dakikalar geçirdiler.

Okul öğretmenleri, hayvanlara mama almadaki fikrin; öğrencilere sorumluluk, paylaşımcılık, üretkenlik, sabırlı olma, problem çözebilme yeteneği ve iletişim becerisi kazandırmak olduğunu belirtti. Öğretmenler, bu projenin bir diğer anlamlı yanının ise hayvan sevgisini küçük yaşta çocuklara aşılatan önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu ifade ettiler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *