Beylikdüzü Belediye Başkan Adayları

15/02/2014
yerel-secimler

Beylikdüzü Belediye Başkan Adayları

2014 Mart Belediye seçimleri için partiler adaylarını belirledi. Mevcut belediye başkanı Yusuf Uzun AK Parti’de 2.kez Beylikdüzü Belediye Başkan adayı olurken, CHP’den Ekrem İmamoğlu ve MHP’den de Av.Ethem Baykal partileri tarafından Beylikdüzü Belediye Başkan Adayları olarak belirlendi.

BeylikduzuOnline.com olarak Beylikdüzü’nde yaşayan siz değerli takipçilerimize, tüm partilerin Belediye Başkan Adayları ile ilgili her bir adayın Beylikdüzü için ne gibi hizmetler ve projeler planladıklarını, bu hizmetleri ve projeleri ne kadar zamanda ve nasıl hayata geçireceklerini, evvelki Belediye dönemine ait tespit ettikleri hatalı işlerden hangilerini nasıl düzelteceklerini, v.b. bilgileri partilerin bize ve medyaya sunacağı bilgiler ışığında yayınlamaya çalışacağız. Parti taraftarlığı yapmadan, tamamen objektif hareket ederek, Beylikdüzü ilçesinin güzel hizmetler görmesi adına, ve oy kullanacak Beylikdüzü halkına kılavuz olması amacıyla, bağımsız bir şekilde bunları sitemizde yayınlamak istiyoruz. Sizlerden bize destek olmanızı ve sitemizi takip etmenizi ve Beylikdüzü’nde  yaşayan tanıdığınız eş ve dostlarınıza da sitemiz hakkında bilgi vermenizi ve Facebook’ta da sayfamızı beğenip paylaşmanızı talep etmekteyiz.

 

Beylikdüzü Belediye Başkan Adayları

AK Parti Adayı Yusuf Uzun Kimdir?

yusuf-uzun

1958 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğretimi Bahçelievler’de, ortaokul ve liseyi İstanbul’da ve ardından Tekirdağ İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Okuldan sonra iş hayatına atılan Yusuf Uzun, sanayici ve işadamı olarak yaşamını sürdürdü. Sosyal sorumluluk bilinci ile sivil toplum kuruluşlarında görev yapan Uzun, 1980 sonrasında aktif siyasi girişimlerde bulundu. AKP kuruluşundan itibaren değişik kademelerde görevler aldı. 2009 yerel seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere girdi ve Belediye Başkanı seçilerek göreve başladı.  Araştırmacı ve Yazar kimliği de bulunan Uzun “İstanbul,un gülen yüzü Beylikdüzü” ve “Kıyıların planlanması ve kullanımı”adlı kitapların da yazarlığını yapmıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Uzun, 2000 yılından bu yana Beylikdüzü’nde ikamet etmekte ve kendi ailesinin de yaşadığı bu beldeye hizmet etmeyi ibadet telakki etmektedir.

Tamamlanan Projeler:
Yusuf Uzun’un 2009-2014 Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde, Belediye’nin tamamladığı projelerle ilgili bilgi almak için Beylikdüzü Belediyesi Tamamlanan Projeler linkini ziyaret edebilirsiniz.

Devam eden Projeler:
Yusuf Uzun’un 2009-2014 Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde, Belediye’nin halen devam edilen projeleriyle ilgili bilgi almak için Beylikdüzü Belediyesi Devam Eden Projeler linkini ziyaret edebilirsiniz.

Planlanan Projeler:
Yusuf Uzun’un 2009-2014 Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde, Belediye’nin planladığı projelerle ilgili bilgi almak için Beylikdüzü Belediyesi Planlanan Projeler linkini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Yusuf Uzun’un yeni başkanlık döneminde Beylikdüzü için bitirmeyi planladığı projelerin başlıklarını belirtecek olursak ;
Beylikdüzü Devlet Hastanesinin hizmete açılması, Yeni eğitim projeleri ve yapılacak yeni okullar, E-5 Karayoluna alternatif yollar(Beylikdüzü Sahil Yolu), ilçe içindeki trafiği ve ulaşımı rahatlatacak çeşitli yol projeleri,  teleferik ve yeni ring hatlarıyla metrobüs ve metroya ulaşımın kolaylaştırılması, Deniz ulaşımına sağlanacak katkılar(İDO iskelesi), Zemin altı otoparklar ve battı çıktılı kavşak projeleri, İstanbul’un en büyük botanik bahçesinin tamamlanması, Yakuplu’da yeni yapılacak arıtma kollektörleri, Yakuplu ve Kavaklı sahil düzenlemeleri, Gürpınar sahilinde dünyanın en büyük su ürünleri halinin yapılması, Yakuplu Kültür Merkezinin inşa edilmesi,  Beylikdüzü Belediyesi Olimpik Spor Kompleksi, Beylikdüzü Kent Meydanı düzenlemesi, Beylikdüzü Üniversitesi.

Başkan Yusuf Uzun’un yeni dönemde Beylikdüzü için yapmayı planladığı projelerle ilgili ayrıca aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.


CHP Adayı Ekrem İmamoğlu Kimdir?

ekrem-imamoglu1970’te Trabzon’da dünyaya gelen Ekrem İmamoğlu, üniversiteye kadar olan eğitimini Trabzon’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun oldu. 1992’de İnşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketlerinde(İmamoğlu İnşaat) iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığına kadar yükseldi. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynayan İmamoğlu, Trabzonspor Futbol Kulübünde de yöneticilik yapmıştır. Trabzonspor Basketbol Kulübünde de kurucu ve başkan yardımcılığı ve Beylikdüzü ilçesinde spora katkı adına Beylikdüzüspor Kulubünde de görevler aldı. Kulübün tesislerinin oluşmasında ve yapımında büyük katkılar sağladı. 2008 yılında CHP’ye üye olduktan sonra, 2009 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediyesi için aday adayı oldu. 16.09.2009’da CHP MYK tarafından İlçe Başkanlığı’na atandı. 27.12.2009’da yapılan CHP Beylikdüzü İlçesi 1. Kongresinde seçilen ilk İlçe Başkanı oldu. 18.03.2012’de yapılan CHP Beylikdüzü İlçesi 2. Kongresinde yeniden ilçe başkanı seçildi. Bu süreçte 2010 Referandumu ve 2011 Genel Seçimleri’ni yönetti. 2014 Yerel Seçimleri’nde yerel yönetimi hedefleyen İmamoğlu, 15 Temmuz 2013 tarihinde dört yıldan beri yürüttüğü ilçe başkanlığı görevini sonlandırdı. 2014 CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı olan Ekrem İmamoğlu, partilileriyle omuz omuza çalışarak Beylikdüzü’nde iktidar olmayı hedefliyor. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin olan Ekrem İmamoğlu başta Beylikdüzü Atatürkçü Düşünce Derneği, Beylikdüzü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kızılay ve Gürpınarspor Kulübü olmak üzere birçok sivil toplum örgütüne üyedir. Evli ve 3 çocuk babası olan Ekrem İmamoğlu 23 yıldır Beylikdüzü’nde yaşıyor.

Ekrem İmamoğlu’nun Yeni Dönemde Planladığı Projeler:

Ekrem İmamoğlu’nun yeni dönem için planladığı projelerle ilgili bilgileri CHP Beylikdüzü Yeni Dönem Planlanan Projeler sayfasından takip edebilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki videodan Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü ile ilgili planladığı çalışma ve projelerle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Saadet Partisi Adayı Mustafa Hasan Öz Kimdir?

mustafa hasan öz

18 Mart 1959’da Ünye’de doğdu.İlkokul, ortaokul ve liseyi Ünye’de okudu.1980’de Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nden mezun oldu.Çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı.Ticaret hayatında, kitap, kırtasiye ve matbaacılık yaptı.Bu arada 25 yıl gazetecilik yaptı. Mahalli gazete çıkardı, TRT muhabirliği yaptı,Sarı basın kartı aldı.
1972’den bu güne kadar siyasi ve sosyal faaliyetlerini aralıksız sürdürdü. 1994’te Ordu İl Genel Meclisi Üyesi Oldu. 1995’te Refah Partisi’nden Ordu Milletvekili seçildi.
TBMM, Bayındırlık, Ulaştırma, Turizm, Çevre Komisyonu Üyeliklerinde bulundu. 2004-2009 arası 5 yıl İstanbul Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı ve Eğitim Başkanı oldu.
Saadet Partisi Kurucu Üyesi ve Genel İdare Kurulu Üyesidir. 2009 ‘da Ajans 5 İnternet Gazetesi Genel Müdürü oldu. Evli, 1990 ve 1995 doğumlu iki erkek çocuğu vardır.

Mustafa Hasan Öz’ün Beylikdüzü’nde yapmayı planladığı proje ve çalışmalar:

Mustafa Hasan Öz’ün Beylikdüzü için yapmayı hedeflediği hizmetleri öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

MHP Adayı Av. Ethem Baykal Kimdir?

av ethem-baykal1960’da Hamitbey köyü Ceyhan/Adana’da doğdu. 1973’te Osmaniye Merkez Ortaokulu ve 1976’da Tarsus Endüstri Meslek Lisesinden okul birincisi olarak mezun oldu. 1980’de Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Bölümü’nden derece ile mezun oldu. Okul derneğinde Ülkücü faaliyetlerinde bulundu ve Yöneticilik yaptı. 1983’de Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İdari Bilimler Yüksek Lisansını tamamladı.Aynı tarihlerde 1981-1985 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne devam ederek mezun oldu.Kurucusu bulunduğu Baykal Hukuk Bürosu’nda avukat olan, 6 (altı) aile üyesi avukat ve yanında çalışan avukatlarla birlikte İstanbul Barosu’nda kayıtlı serbest avukat olarak çalışmaktadır. Endüstriyel makine imalatı ve elektronik alanında iki ayrı firmanın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak ihracat yapmakta ve yurt dışı tecrübesiyle sanayicilik faaliyetlerini  de sürdürmektedir. Fransızca ve Rusça bilen Baykal; Av.Selda Baykal ile evlidir ve 2 çocuk babasıdır.

Av. Ethem Baykal’ın Yeni Dönemde Planladığı Projeler:

Av.Ethem Baykal’ın yeni dönem için Beylikdüzü’nde yapmayı planladığı projelerle ilgili bilgiler için Ethem Baykal Projeler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

[yop_poll id=”3″]

4 yorum “Beylikdüzü Belediye Başkan Adayları

  1. ali önder

    Beylikdüzü’nde,özellikle de Büyükşehir mahallesinde sokakta dolaşan köpekler insanları tedirgin ediyor.İster istemez çocuklarımız bunlara yaklaşmaya kalktığında saldıraya uğruyor ve kuduz aşısı yaptırmak zorunda kalıyoruz.lütfen çare.

    Reply
  2. hasan akçay

    Yusuf uzun başkan 3m aralıklarla yaptığı hız kesicileri arabalara zarar veriyor.zira belediye bşk.lığını chp adayı ekrem İmamoğlu alacaktır.ist. ilçelerinin en tembel başkanı olarak Yusuf uzun olmuştur.yaptığı hız kesici banketler otomobillerimizi hurdaya çıkarıyor,hız kesici banketlerinide alda git başkan…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *