Beylikdüzü Çocuk Tiyatrosu Etkinlikleri

Beylikdüzü Çocuk Tiyatrosu ve Sinema etkinlikleri ile ilgili güncel etkinlik bilgilerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Beylikdüzü Çocuk Tiyatrosu özel etkinliklerinizin sitemizde ücretsiz yayınlanması ve takip edilmesi için iletisim@beylikduzuonline.com adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

BEYLİKDÜZÜ ÇOCUK TİYATROSU – KASIM 2015

14 KASIM 2015

13:00

GÜRPINAR AŞIK VEYSEL SAHNESİ

HAYVANLAR CUMHURİYETİ

Aslında birbirinden farklı coğrafyalarda yaşayan kahramanlarımızın, aynı amaç uğruna nasıl bir araya geldiklerini ve farklılıklarından ziyade benzer yönlerinin anlatıldığı oyun hayvan ve doğa sevgisini kazandırmayı amaç ediniyor.

Dostluğun anlatıldığı bu oyunda başarmak için el ele vererek bütün zorlukları aşabileceğimizin altı çiziliyor.

Dünya sanıldığı kadar çok da büyük değil ve zaman hızla ilerlerken, doğaya daha fazla zarar vermek yerine, ona hak ettiği değeri vermeliyiz.

Müzikli danslı bu oyunumuzda siz çocuklar belki de kahramanlarımıza yardımcı olarak doğanın yeniden eski güzelliğine kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

14 KASIM 2015

12:00 / 14:00

BEYLİKDÜZÜ KÜLTÜR MERKEZİ

ÇİÇEĞİM SOLMASIN

İnsanlar bilinçsizce davranıp doğanın dengesini bozduğundan beri ne çok fazla açan çiçek, ne de baharı müjdeleyen kuşların cıvıltısı kaldı. Bu oyun, çocukların eskisi gibi sokakta oynamadığı, arkadaşlık kurmakta zorlandığı zamanlarda, başkasına iyilik yapmanın mutluluğunu hatırlatmak istiyor. Haydi, siz de bir çiçek dikin bu hayata…

15 KASIM 2015

13:00

GÜRPINAR AŞIK VEYSEL SAHNESİ

HUYSUZ KRAL

Oyunda; kitabın insanın hayatındaki yeri ve önemi çocuk diliyle anlatılacak. Kitapsız bir hayatın ne kadar anlamsız ve boş olduğunu ve kitabın insan hayatına kattığı güzellikler sunulacak. Kitap zenginliği ve renkliğini sunmayı hedefleyen bu gösteri çocuklarımızı çok eğlendirecek. Bu oyun çocuklarımıza çok şey katacak..

Yugo İle Lala

Çocuk Sineması

15 KASIM 2015

Beylikdüzü Kültür Merkezi

Saat: 13:00 / 15:00

Yönetmenliğini ve senarsistliğini Wang Yunfei’nin üstlendiği animasyon türündeki film, cesur küçük bir kızın hayvanlar dünyasındaki fantastik maceralarını konu alıyor. Film 2012’de Çin’de vizyona girdiğinde çok ilgi görmüştü. Seslendirmesinde Lu Kui, Liu Lu, Quanlin Meng Filmin müzikleri ise Sebastien Pan’a ait. Film insanlardan kaçan hayvanlar dünyasını anlatıyor. Ama bir yandan da insanlar dünyasında mutsuz olan küçük kız Yugo’nun hikayesi eşlik ediyor bu kaçışa.

Çocuk Ülkesi

Çocuk Tiyatrosu

Beylikdüzü Kültür Merkezi

18 KASIM ÇARŞAMBA Saat: 10:30

YAZAN         : Gülen İpek ABALI
YÖNETEN    : Birol ENGELER

Çocukların tüm isteklerinin gerçek olduğu, büyüklerin onlara hiç karışmadığı bir çocuk ülkesi olduğu haberi yayılır. Bu ülkede çocukların istediği her şey vardır, istemedikleri ise yoktur. Buraya gitmenin yolu ise sadece yaramazlık yapmaktan geçmektedir. Sadece en çok yaramazlık yapan, eğlence isteyen bu ülke artık tüm çocukların hayallerini süslemektedir. Oraya gitmek için özel bir çocuk treni vardır. Bu tren senede bir kere gelir ve buradan en çok yaramazlığı yapmış çocuğu alarak oraya götürür…
Sadece bir çocuğu…

Çocuklarımız bu müzikli çocuk oyununda çok eğlenecekler..

Kim Kral Kim Soytarı?

Çocuk Tiyatrosu

Beylikdüzü Kültür Merkezi

21 KASIM CUMARTESİ Saat: 12:00

YAZAN        : Buket KAPLAN
YÖNETEN  : Buket KAPLAN

Oyun masalların yazıldığı, basıldığı, masallar ülkesinde geçer. Kral, çocukların saraya girmesini yasaklamıştır. Ancak sebebini kimseye söylemek istemez. Çok mutlu olan masallar ülkesi, masalların teker teker yok olmasının başlamasıyla tüm neşesini kaybeder.

Küçük Karabalık

Çocuk Tiyatrosu

Gürpınar Aşık Veysel Sahnesi

21 KASIM CUMARTESİ Saat: 13:00

Küçük kara balık küçük bir derede yaşamaktadır, yeni denizleri, nehirleri merak eder ve annesinden izin isteyerek yola çıkar. Yol boyunca pelikan, karabatak ve yengeç ile karşılaşır ama pes etmez, yoluna devam eder, eğlenceli maceralar yaşar.

Ürkek Fare

Çocuk Tiyatrosu

Gürpınar Aşık Veysel Sahnesi

22 KASIM PAZAR Saat: 13:00

YAZAN         : Aylin ÖNDER
YÖNETEN    : Aylin ÖNDER

Bu oyun müthiş bir dostluk hikayesi… Müzikal çocuk oyunumuzda, minikler iyiliğin neler kazandıracağını anlayacaklar.

Bir varmış, bir yokmuş, avcının biri ormana av kurmuş, orada gezinmekte olan kedi bu ava yakalanmış ve ona biri yardım etmezse avcı onu yakalayacakmış! Oralarda gezinen fare, kediyi görmüş. Bizim fare de, kediye yardım etmekte kararsız kalmış. Sonunda fare bir karar verir ve kararını açıklar. Acaba bizim fare ne yapacak?

Ne yaparsa yapsın sonunda dostluk kazanacak!

Postacı Pat

Çocuk Sineması

Beylikdüzü Kültür Merkezi

21 – 22 KASIM CUMARTESİ-PAZAR, Saat: 13:00 / 15:00

Pat Clifton çevresi tarafından sevilen, iyi niyetli bir postacıdır ve yıllarını İngiltere’nin kuzeyindeki Greendale kasabasında mektup dağıtarak geçirmiştir. Postacı Pat’in tek hayali eşi Sara’yı geç kalmış bir balayı tatili için İtalya’ya götürmektir. Bunun tek yolu departmanın müdüründen alacağı bonus ödemelerinden geçmektedir. Ancak bölüm müdürü değişip yerine yeni biri atanınca ilk iş olarak bonuslar kaldırılır. Gerçeği öğrenen Pat eve döndüğünde eşine balayının iptal olduğunu açıklamaya çalışırken bir televizyon programına denk gelirler. Bir yetenek yarışması olan bu şov, kazanana ödül olarak İtalya tatili vaad etmektedir. Postacı Pat böylesine sıradışı bir tesadüfü değerlendirmeye karar verir ve yarışmaya başvurmak için kolları sıvar.

İyilik Ağacı

Çocuk Tiyatrosu

Beylikdüzü Kültür Merkezi

26 KASIM PERŞEMBE Saat 10:30

YAZAN             : Birol ENGELER
YÖNETEN        : Birol ENGELER
OYUNCULAR  : Erhan TEMİZ, Murat AKÇAY, Özge Ceylan KORUKLU, Sinem AKAR

İbiş; saf ve sevimli bir görünüme sahip ama aslında oldukça bencil ve yalancı, bir çocuktur. Memiş ise; İbiş’le aynı yaşlarda, iyi niyetli ve dürüst bir çocuktur. Aynı gün, bir çocuk tiyatrosuna gitmek için yola çıkan bu iki çocuk, tanışır ve arkadaş olurlar. İbiş, hasta annesine ilaç alabilmek için satmaya götürdüğü eşeğini kaybetmiş; Memiş ise, derslerindeki başarısından dolayı anne ve babasının kendisine armağan ettiği bisikletini çaldırmıştır. İki kafadar, başlarına gelen bu kötü olaylar nedeniyle ne yapacaklarını kara kara düşünürken, “İyilik Ağacı” onlara sorunlarını halletmeleri için bir kese altın verir ve altını eşit bir şekilde paylaşmalarını ister. Ve bundan sonra macera başlar. Oyun, “mutlu son”la biter.

Beylikdüzü’ndeki tüm anaokullarını tek bir yerden takip etmek ister misiniz?

Beylikdüzü Kültür Sanat Merkezi

Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı, No: 28, Beylikdüzü, – İstanbul
Tel: 0212-872 2800

Beylikdüzü Kültür Sanat Merkezi

Gürpınar Kültür Merkezi

Gürpınar Mahallesi Vatan Caddesi, Gülten Sokak, 80. Yıl Cumhuriyet Parkı Yanı, Gürpınar, Beylikdüzü, – İstanbul 
Tel: 0212 – 880 5304

Gürpınar Kültür Merkezi