Beylikdüzü’nde 23 Nisan şenlikleri

23/04/2014
23NisanSenligi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Beylikdüzü’nde düzenlenen birbirinden güzel, rengarenk etkinliklerle coşku içinde kutlandı. İlçenin değişik noktalarında düzenlenen etkinliklerde çocuklarla bir arada olan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “En başta çocuklarımızın, sonra hepimizin bayramı kutlu olsun. Onlar için çok çalışacağız” dedi

Kutlamalar, ilk olarak Büyükşehir Mahallesi Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk koyma töreni ile başladı. Tören sonrası çocuklarla ve vatandaşlarla birlikte Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği kutlama programına katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, daha sonra şenlik alanına geçti.

Beylikdüzü’nde bu sene ilk defa düzenlenen Oyun Sokağı Şenliği ile çocuklar eğlenceli bir gün geçirdi. İlçenin çeşitli noktalarına konumlandırılan, içerisinde masal kahramanları ve palyaçoların yer aldığı şenlikte, çocuklar için eğlence parkuru, yüz boyama standı ve hatıra fotoğrafı çekimi gibi alanlar da kuruldu. Şenlik boyunca çocuklara, pamuk helva, patlamış mısır ve Osmanlı Macunu ikramı yapıldı. Kutlamalar kapsamında ayrıca Beylikdüzü Kültür Merkezi ve Gürpınar Kültür Merkezi’nde çocuklara özel programlar sergilendi.

23 Nisan sebebiyle başkanlık koltuğunu bir günlüğüne Beylikdüzü İMKB Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Tuğcan Temeloğlu’na bırakan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,Tuğcan’a yapmayı istediği ilk icraatı sordu. Beylikdüzü’nde engelsiz park alanı istediklerini söyleyen Tuğcan’ın isteğini en kısa sürede yerine getireceklerini söyleyen İmamoğlu,“Konuyla ilgili ilk düzenlemeye belediyemizden başladık. Engelsiz yaşam alanı önceliğimiz” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın dünyada sadece Türkiye’de kutlandığını, tüm dünya çocuklarının da bu kutlamalara katıldığını belirten Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Ne mutlu bize ki böyle bir bayramımız var.Bu güzel bayramı geleceğimizin teminatı çocuklarımızla kutlamak, onların bu güzel anı yaşamasını sağlamak mutluluk verici” diye konuştu.

Bugün herkesin muhtaç olduğu sevgi ve barış dilinin çocuklarda olduğunun mesajını veren Başkan Ekrem İmamoğlu, “Toplum eğer çok gerginleşmiş ise biraz çocuklara bakılsın diyorum. Onlar için çok çalışarak şehrimizde çok güzel dokular bırakacağız. Projelerimizin tamamı çocuklar ve aileleri için” şeklinde konuştu.