Beylikdüzü’nde kan bağışı

07/11/2013
kan bağışı

Beylikdüzü Giresunlular Eğitim Kültür ve Dayanışma derneği (Beygider) ve Beylikdüzü Belediyesi tarafından Beylikdüzü Metrobüs meydanında kan bağışı kampanyası organize edildi. Kampanyanın sloganı “Bir damla kan, bir ömür hayat” oldu. Kampanyaya Beylikdüzü Kızılayı da destek verdi.

Kampanya soğuk havaya rağmen bir hayli ilgi gördü. Hamsi ekmek ve çay ikramından sonra, yöresel şarkılar eşliğinde oyunlar oynandı. Ardından vatandaşlar kan bağışı çadırı önünde kuyruğa girerek bağışta bulundular.

Beylikdüzü belediye başkanı Başkan Uzun vatandaşları kan bağışına davet etti ve kan vermenin insanın sağlığı açısından oldukça faydalı olduğunu belirtti. Medya kuruluşlarına da bu tür kampanyaları kamuoyuna duyurdukları için teşekkürlerini ifade etti.

Beylikdüzü Giresunlular Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İhsan Yüksel ise Beylikdüzülü Giresunlular olarak kampanyanın sosyal sorumluluk ifade ettiğini düşündüklerini söyledi. Hedeflerinin 300 ünite kan almak olduğunu belirten Yüksel, bu işlemi yaparken insanları eğlendirme yolu olarak yemek, müzik ve eğlence organizasyonu da düzenlediklerini belirtti.