Beylikdüzü’ne 3.Kültür Merkezi

03/01/2014
yakuplu-mahalle-meclisi

Mahalle meclisinde Yakuplu halkıyla bir araya gelen Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun Yakuplu’da üçüncü kültür merkezini yapacaklarının sözünü verdi. Yeni yılın ilk mahalle meclisini Yakuplu halkıyla gerçekleştiren Uzun, geçmişten bugüne ilçede gerçekleştirilen çalışmaları ve yeni dönemle ilgili projelerini anlattı. Yakuplu’da çok özel projelerin hayata geçirileceğini bildiren Başkan Uzun, yeni dönemde çalışmaları başlayacak olan Yakuplu Kültür Merkezinin hem Yakuplu hem de Marmara Mahalleleri sakinlerine yakışacak bir proje olacağını söyledi.

Başkan Uzun, Yakuplu’da tapu ve imar sorunlarının çözüldüğünü, eski ve metruk yapıların yıkılarak Yakuplu’ya yakışan yeni projelerin yapılacağını söyledi. Bölgenin yeni yolları, kavşakları ve parklarıyla her geçen gün daha güzel ve modern bir hal alacağını da sözlerine ekledi.

Başkan Uzun, yeni dönemde inşa edilecek kapalı pazar yerinin Salı, Perşembe ve Pazar pazarlarını ortak noktada toplayacağını, Gürpınar ve Kavaklı Sahili’nde gerçekleştirilen 3 kilometrelik sahil düzenleme çalışmasının Yakuplu’ya da yapılarak bölgenin en önemli cazibe merkezlerinden biri haline geleceğini belirtti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *