Beylikdüzü’nü yaşayacaksınız

03/04/2014
ekrem-imamoglu

Yazının başlığı Belediye Seçimlerinde en yüksek oyu alan Ekrem İmamoğlu’na ait. Beylikdüzü’nün İstanbul’un dışında kalan bir ilçe gibi durduğunu belirten CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “30 Mart’tan sonra vatandaşlarımız Beylikdüzü’nde yaşamaktan ziyade artık Beylikdüzü’nü yaşayacak” dedi.

Yeni başkan Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nü yıllardır sadece ucuz konut ve bir konaklama yeri olarak anılmaktan kurtaracaklarını söyledi. Yeni dönemde Beylikdüzü’nün her anını canlı, huzurlu bir kent haline getireceklerini vurgulayan Ekrem İmamoğlu, “Belediye başkanı bir şirketin patronu değil. Belediye başkanı her değeri vatandaşa ait olduğu belediyenin emanetçisidir. Vatandaşımızın yeni bir döneme ihtiyacı olduğunu hissediyorum. Ben, Beylikdüzü’nde yine vatandaşla diyalog kuran, vatandaşın arasında olan, hayatı vatandaşla birlikte yaşayan bir başkan olmak istiyorum” dedi.

Türkiye’nin en büyük limanı ve Avrupa Yakası’nın iki organize sanayi bölgesinden birine sahip olanBeylikdüzü’nde hala istihdam sorunu olmasının kabul edilir olmadığına dikkati çeken Ekrem İmamoğlu, “Beylikdüzü’nde sanayi ile toplumun birbirinden haberdar olduğu entegre bir çalışma sistemiyle işsizlik sorununu ortadan kaldıracağız. Ben 24 senedir Beylikdüzü’nde yaşıyorum. Her anına şahidim. Her sorununu biliyorum. Projelerimiz, vatandaşımızın bize ilettiği tespitlerle, katkısıyla 5 yıllık bir emek sonucu tamamen Beylikdüzü ihtiyaçlarına dönük oluşturuldu” diye konuştu.

“EN ÖNEMLİ SORUN ULAŞIM VE SAĞLIK”
Beylikdüzü’nün en önemli sorunlarının ulaşım, sağlık ve sosyal yaşam eksikliği konusunda olduğunu ifade eden İmamoğlu, “Beylikdüzü, yeni bir kent. Çok eksiği var. Son 5 yılda bu eksikler tamamlanmadı. Senede 15 bin nüfusu artan ilçemizde geleceğe dönük planlamanın yapılması gerekirdi. Beylikdüzü’nde ulaşım konusunda şehirle bağlantı noktasında ciddi sıkıntılar var. İlçe içinde kısa mesafelere uzun vakitte gidilmesi yine problem. Bir diğer sorun ise devlet eliyle sağlık hizmeti olmaması. Ulaşım sorununu ve sağlık hizmeti eksikliğini çok kısa sürede aşması gerekiyor. Biz bunu başaracağız. Kordon projemiz ile vatandaşımız sahil ile buluşacak. Beylikdüzü’nün sahilinde festival alanı, deniz ulaşımını içinde barındıracak iskelesi, müzeleri ve tematik parkları olacak” şeklinde bilgi verdi.

YEŞİL VADİ YERİNE YAŞAM VADİ’Sİ
1 milyon metrekare bir alana sahip Yaşam Vadisi projesi(eski adıyla Yeşil Vadi projesi) ile İstanbul’un en büyük parkını Beylikdüzü’ne kazandıracaklarını belirten İmamoğlu, “Yıllardır yapılamayan Yeşil Vadi Projesi’nin ismini Yaşam Vadisi olarak değiştirdik. Proje, İstanbul’un en iddialı şehir parklarından biri olacak. Bulvar projemiz yaya caddesiyle, sanatçı sokağıyla, tematik parklarıyla, yakın tarih müzesiyle insanların nefes alabileceği keyif içinde yaşayabilecekleri bir tasarım olacak. Biz bu projeyle kente yaşam damarı katacağız” diye konuştu.

Biz de Ekrem İmamoğlu’na yeni görevinde başarılar dileriz. Umarız 5 yıllık yeni dönemde hedeflediği projeleri gerçekleştirme şansına sahip olur.