E-Okul VBS

18/01/2014
E-Okul VBS

2014 Yarıyıl Tatili  karne notlarını merak eden öğrenci ve veliler, E-Okul VBS ‘ye akın etti. E-Okul VBS ile velilerin ve öğrencilerin not ve devamlılık durumlarını takip etmesine güzel imkan ve  büyük kolaylık sağlayan E-Okul sistemi büyük ilgi görüyor. Öğrenciler ve veliler, sınav, davranış ve  karne notlarını, ve devamsızlık gibi önemli bilgilere E-Okul sistemi üzerinden online olarak kolaylıkla ulaşabiliyor.

MEB’in uygulamaya koyduğu ve büyük ilgi gören E-Okul sayesinde veliler çocuklarının notlarını ve devamlılık durumlarını kolaylıkla takip edebiliyorlar.Veliler E-Okul’a öğrencinin TC kimlik numarası ve öğrencinin okul numarası bilgilerini girerek kolaylıkla ulaşabilirler. E-Okula nasıl girilir? E-Okul nedir? E-Okul VBS nedir? E-Okul VBS ye nasıl giriş yapılır? Karne ve devam durumu gibi bilgilere ulaşmak isteyen veliler ve öğrenciler aşağıdaki link’ten E-Okula giriş yapabilir ve öğrencileri ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirler.

E Okul Veli Bilgilendirme sistemi için tıklayınız.

MEB E-Okul nedir? Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) nedir? VBS E-Okula nasıl giriş yapılır? E Okul giriş hakkında…

MEB tarafından 2007 yılının Ocak ayında uygulanmaya başlanan E Okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi), öğrencinin okula başlamasından itibaren mezun olana kadar ki tüm bilgileri içinde barındıran bir sistemdir. E-Okul veliler ve öğrenciler için önemli ve kolaylık sunan bilgileri barındırır. Veliler ve öğrenciler E-Okul üzerinden ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgisi ve ders programı ile ilgili her tür bilgiye kolaylıkla ulaşabilirler. Ayrıca öğrencinin dönem içinde yaptığı devamsızlık raporunun da içinde yer aldığı E-Okul sisteminde, sınav, proje ve performans notlarına da kolaylıkla ulaşılabiliyor.

İşte E-okul’a nasıl girilir örnek resmi;

E-Okul VBS

E-Okul VBS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *