Tag Archives: Beylikdüzü belediyesi

Beylikdüzü’nde Deprem Gözetleme Merkezi

Beylikdüzü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, İTÜ ve Doğa Hareketleri Araştırma Derneği tarafından ortak yürütülecek proje ile Beylikdüzü’nde jeolojik değişimler ve Kuzey Marmara Fay Hattı’nın hareketleri gözlemlenebilecek. Marmara Mahallesi Güldeste Sokak’ta inşa edilecek Deprem Gözetleme Merkezi 5.30*3.80 metre alan üzerinde, 100 metre derine inilerek içerisinde sismik araştırma yapılacak bir tesisat kurulacak.

Engelli Vatandaşların Sevinci

Beylikdüzü Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü,  27 engelli vatandaşımıza 10 akülü, 16 manuel, 1 banyo ve tuvaletli tekerlekli olmak üzere 27 sandalye dağıttı.  Bugüne kadar belediyenin dağıttığı toplam tekerlekli sandalye sayısı 565’e ulaştı. Sandalye dağıtım töreninde engelli vatandaşların memnuniyetleri görülmeye değerdi. Engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye dağıtma törenine Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hacıoğlu, İlçe Müftüsü Süleyman Küçük, Emniyet Müdürü Özcan Yanmaz ve sivil toplum kuruluşları, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri de büyük ilgi gösterdi.

Beylikdüzü’nde kan bağışı

Beylikdüzü Giresunlular Eğitim Kültür ve Dayanışma derneği (Beygider) ve Beylikdüzü Belediyesi tarafından Beylikdüzü Metrobüs meydanında kan bağışı kampanyası organize edildi. Kampanyanın sloganı “Bir damla kan, bir ömür hayat” oldu. Kampanyaya Beylikdüzü Kızılayı da destek verdi. Kampanya soğuk havaya rağmen bir hayli ilgi gördü. Hamsi ekmek ve çay ikramından sonra, yöresel şarkılar eşliğinde oyunlar oynandı. Ardından vatandaşlar kan bağışı çadırı önünde kuyruğa girerek bağışta bulundular. Beylikdüzü belediye başkanı Başkan Uzun vatandaşları Devamn oku »