Tag Archives: Beylikdüzü

Beylikdüzü’nü yaşayacaksınız

Yazının başlığı Belediye Seçimlerinde en yüksek oyu alan Ekrem İmamoğlu’na ait. Beylikdüzü’nün İstanbul’un dışında kalan bir ilçe gibi durduğunu belirten CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “30 Mart’tan sonra vatandaşlarımız Beylikdüzü’nde yaşamaktan ziyade artık Beylikdüzü’nü yaşayacak” dedi. Yeni başkan Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nü yıllardır sadece ucuz konut ve bir konaklama yeri olarak anılmaktan kurtaracaklarını söyledi. Yeni dönemde Beylikdüzü’nün her anını canlı, huzurlu bir kent haline getireceklerini vurgulayan Ekrem İmamoğlu, “Belediye başkanı bir şirketin patronu değil. Belediye başkanı Devamn oku »

Hitit Business Residence

Ar-met İnşaat tarafından Beylikdüzü semtine 2015 yılının Mart ayında kazandırılacak olan Hitit Business Residence, 100 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. 650 Bin TL’ye kadar varan lüks konutlar 1+0 39 metrekareden başlayarak 1+1 78 metrekare, 2+1 144 metrekare, 2+1 dubleks daireler ise 254 metrekare olarak yapımı sürmektedir. Hitit Business Residence’ın proje alanı 38.150 metrekare’dir. Ticari ünitelerinde yer aldığı projenin güvenlik özellikleri arasında güvenlikli giriş, güvenlik kameraları, görüntülü interkom sistemi gibi Devamn oku »

Beylikdüzü Akıllı Otobüsle tanıştı

Bugün Beylikdüzü’nde İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Topbaş’ın açılışını yaptığı,  Esenyurt ve Beylikdüzü belediye başkanlarının da katılımıyla, 100 adet İETT otobüsü hizmete alım töreni gerçekleşti. Otobüslerin kablosuz ağ hizmeti, ve akıllı telefonlar için 10 adet şarj ünitesi barındırdığı bildirildi. Ulaşım hizmetlerinde teknolojiyi ve yenilikleri takip etme peşinde olduklarını belirten Kadir Topbaş, Akıllı otobüslerle ilgili Londra’da bir deneme yapıldığını ve İstanbul’da da bu hizmetin öncülüğünü başlattıklarını belirtti.

Beylikdüzü’nün tarihçesi

Beylikdüzü, ilk bakışta tarihi yapıları ve kalıntıların az olmasından dolayı tarihi bir kent görünümünden uzak bir yer olduğu izlenimi vermektedir. Fakat yapılan son çalışmalar Beylikdüzünün aşağıda da belirtildiği üzere ilk çağlara dayanan tarihi bir kent olduğunu göstermektedir. İnsanoğlunun tarihi bugünkü bilimsel verilere göre 3 milyon yıl önce Afrika’da insanın ortaya çıkışı ile başlamıştır.Afrika’dan 1,5 milyon yıl önce yola çıkan insanlar 250,000 yılda İstanbul üzerinden Avrupa kıtasına yayılmışlardır.Bu verilere göre İstanbul’da Devamn oku »